مزایای سرویس پیام کوتاه برای بیمارستان ها

  دکتر لینک | مزایای سرویس پیام کوتاه برای بیمارستان ها

بسیاری از بیمارستان های جدید به دلایل کاملا مشخص از سرویس پیام کوتاه به عنوان یک ابزار ارتباطی استفاده می کنند. پیامک یک ابزار سریع و موثر برای دستیابی به بیماران و پرسنل بیمارستان است. نرخ خوانده شدن پیامک بالا است و اکثر پیام ها در طول چند ثانیه بعد از دریافت خوانده می شوند.

بهبود کارآیی

اغلب مواقع چند نفر از پرسنل بیمارستان درگیر مراقبت از یک بیمار می باشند. برخی اوقات پرونده های پزشکی پیچیده هستند و روند درمان نیازمند ارائه اطلاعات از جانب پرستاران و پزشکان مختلف است. روش های قدیمی تر ارتباط مانند پیجرها و دستگاه های مخابره داخل ساختمان وقتی شما به پرسنل بیمارستان های دیگر نیاز دارید ناکارآمد هستند. پیجرها معمولاً موارد را اولویت بندی نمی کنند به طوری که تشخیص میزان اضطراری بودن یک مورد پزشکی را دچار مشکل می کند یا میزان سرعت عکس العمل پرسنل به یک درخواست را مشخص نمی کند. سرویس پیام کوتاه، پرسنل بیمارستان را قادر می کند تا نسبت به موارد پیچیده مطلع و آگاه باشند و در صورت بروز موقعیت اضطراری موارد را به طور موثر اولویت بندی کنند.

افزایش دسترسی به پزشکان

بیمارستان ها تشکیلات متفاوتی دارند. اغلب، پزشکان در ساختمان ها و بخش های مختلف بیمارستان پخش می شوند و به درمان بیماران در قسمت های گوناگون می پردازند. برخی از بیمارستان ها دارای برنامه های کمکی هستند و پزشکان ممکن است در کلینیک های شهر یا مکان های خارج از بیمارستان کار کنند. سرویس پیام کوتاه دکتر لینک می تواند به پزشکان کمک کند تا با همکاران خود که در خارج از بیمارستان کار می کنند ارتباط داشته باشند. این سرویس همچنین می تواند به عنوان یک ابزار ارتباطی برای بیمارستان های دیگر نیز استفاده شود. برای مثال، پزشک یک بیمارستان در حال همکاری با پروژه ای است که به فرآهم کردن دسترسی بهتر به مراقبت های بهداشتی برای بیماران در نواحی دوردست کمک می کند. حتی اگر آن پزشک خارج از کشور کار کند باز هم سرویس پیام کوتاه می تواند به او کمک کند تا با پزشکان بیمارستان شما در تماس باشد. این سرویس یک روش کم هزینه است که می تواند به راحتی راه اندازی شده و به عنوان یک ابزار ارتباطی همیشگی و در حال پیشرفت هم به صورت بومی و هم بین المللی مورد استفاده قرار گیرد.

کاهش تعداد قرار ملاقات های از دست رفته

یکی از بزرگ ترین مزیت های راه اندازی یک سیستم ارسال پیامک انبوه برای بیمارستان این است که این سیستم می تواند به طور بالقوه میزان از دست رفتن قرارهای ملاقات بیماران را کاهش دهد. این سرویس با ارسال پیام های خودکار به بیماران زمان ویزیت ها یا چکاپ های عمومی آتی را به آنها یادآوری می کند. طبق گزارش ژورنال انگلیسی Healthcare Computing، تقریباً 50 درصد قرار ویزیت های از دست رفته صرفاً به دلیل فراموشی زمان قرار توسط بیماران اتفاق می افتد. قرار ملاقات های از دست رفته در بریتانیا میلیون ها دلار در سال برای بیمارستان های این کشور هزینه در بر دارد. راه اندازی یک سیستم پیامک انبوه می تواند برای یادآوری قرار ملاقات ها و کاهش هزینه ها سودمند باشد.

پیامک انبوه به طور رایج در صنعت بهداشت و درمان مورد استفاده قرار می‌گیرد. این سیستم امکان برقراری ارتباطات کارآمدتر، افزایش همکاری پرسنل بیمارستان و پزشکانی که در نواحی دوردست کار می‌کنند را فرآهم می‌کند و همچنین تعداد از دست رفتن قرار ملاقات‌ها توسط بیماران را کاهش می‌هد. این سرویس حتی می‌تواند جان افراد را نجات دهد!

اگر شما علاقمند به استفاده از تکنولوژی دکتر لینک در بیمارستان خود هستید از طریق شماره ی زیر با ما در تماس باشید.

تماس با مشاورین دکتر لینک : 021284291

مقالات مرتبط:

کاربرد سیستم پیام رسان دکتر لینک برای مراکز پزشکی

اصول تبلیغات پزشکی برای میخکوب کردن بیماران

9 فاکتور اساسی جهت موفقیت تیم درمان

راهکارهای افزایش اعتماد مراجعین به پزشک

تگ های مربوط به مقاله فوق در مورد مدیریت مراکز مشاوره و روانشناسی

اشتراک گذاری:
0

دیدگاه شما:

*