دکتر لینک چیست؟

  دکتر لینک | دکتر لینک چیست؟

رشد غير قابل پيش بيني فناوري اطلاعات و ارتباطات در دهه هاي گذشته که با تکيه بر توسعه صنايع مختلفي که شامل: پزشکی، الکترونيک، کامپيوتر، مخابرات و ... است،  بر جنبه هاي مختلف عملکرد سازمانها و مراکز درمانی تاثيرات شگرفي داشته است. همزمان با اين تغييرات، محيط فعاليت بیمارستان ها و کلینیک های مختلف پيچيده تر شده و به همين جهت، نياز به سيستم هاي مختلفي که بتواند ارتباط بهتري بين اجزاي مختلف سازماني برقرار و جريان اطلاعات را در بين آنها تسهيل کند، افزايش چشمگيري يافته است.

اين سيستمها كه در مجموع به سيستمهاي سازماني Enterprise Systems (ES) معروف هستند، زمينه اي را فراهم آورده اند که پزشکان بتوانند در تصميم گيري هاي مختلف خود از اطلاعات مناسب در هر جا و در زمان مناسب استفاده نمايند.

تکنولوژی دکتر لینک نرم‌افزار برنامه‌ریزی منابع سازمانی عملکردی (Enterprise Resource Planning) یا ERP سعی دارد تا فعالیت همه واحدهای بیمارستانی یا کلینیکی را در یك سیستم كامپيوتری يكپارچه نموده و نیازهای مختلف خاص هرواحد را پاسخ دهد. این را میتوان یک ادعای بزرگی دانست به دلیل این که این یك برنامه نرم‌افزاری است كه میتواند نیازهای افراد مالی و منابع انسانی را برآورده سازد. هریك از واحدها، سیستم كامپيوتری منحصربه خود را برای بهینه سازی عملكردهایش دارد.

اما تکنولوژی دکتر لینک آنها را در یك برنامه نرم‌افزاری يكپارچه تركیب میكند. این برنامه از طریق چندین پايگاه داده‌ هوشمند اجرا میشود، لذا واحدهای مختلف میتوانند اطلاعات را ساده‌تر به اشتراك بگذارند و با هم ارتباط برقرار سازند.

این شیوه یكپارچه در صورتیكه بیمارستان ها و کلینیک ها نرم‌افزار را به درستی استفاده كنند، مزایای متعددی دارد. برای مثال: یک شخص هنگامی که احساس بیماری می کند، با استفاده از تکنولوژی Mobile APP یا سایت اختصاصی دکتر لینک میتواند نزدیک ترین درمانگاه یا کلینیک را پیدا کند و نوبت برای حضور بگیرد. هنگامی که به آن مرکز بهداشت یا درمان مراجعه میکند پذیرش پس از اخذ اطلاعات اولیه سرویس دهی به مراجعین را آغاز میکنند.

این سرویس دهی شامل: ویزیت پزشک، پیگیری بیماری مثل یادآوری دارو ها، حضور در مراکز پاراکلینیکی (آزمایشگاه ها، مراکز عکس برداری و..) میباشد. دکتر لینک سیستم‌های كامپيوتری مستقل رادر واحدهای مالی، منابع انسانی و انبار در هم می‌شكند و آنها را با برنامه نرم‌افزاری يكپارچه كه به ماژول‌های نرم‌افزاری تقسیم می‌شود، جايگزين می‌سازد.

بدین ترتیب واحدهای مالی، ساخت و انبار هنوز هم نرم‌افزار خودشان را دارند، با این تفاوت كه حالا نرم‌افزارها به یكديگر لینك شده‌اند،به گونه‌ای كه واحد مالی می‌تواند با مراجعه به انبارداده‌ها از آغاز سفارش مطلع شود. دکتر لینک انعطاف پذیر می باشد، به گونه‌ای كه شما می‌توانید بعضی از ماژول‌ها را نصب كنید بدون اینكه نیاز باشد تا كل بسته را بخرید.

اصلی ترین اجزای دکتر لینکمی توان مالی - حسابداری منابع انسانی مدیریت زنجیره تامین مدیریت پروژه مدیریت ارتباط با مشتری انبار داده ها کنترل دسترسی شمرد

اکنون بد نیست به برخی از مزایای دکتر لینک اشاره کنیم: کاهش هزینه های نگاه داری، کاهش هزینه سفارش ها، کاهش هزینه تولید و سرویس، کاهش هزینه عملیات مالی، کاهش هزینه حمل و نقل، کاهش حجم مورد نیاز سرمایه گذاری، کاهش هزینه های ناشی از توقف سرویس دهی، کاهش هزینه خطاهای ناشی از هماهنگی ضعیف بین واحدهای مختلف بیمارستان و کلینیک، کاهش زمان تکمیل و نهایی کردن یک سرویس پزشکی، افزایش شفافیت و ردگیری فرآیندهای درمانی برای مشتری و مراجعین، افزایش قابلیت متناسب سازی برای مشتری و مراجعین، افزایش رضایت مندی مشتری از طریق درگیر کردن وی در کارها از لحظه شروع درمان تا سلامتی کامل و همچنین افزایش فروش و در نهایت رشد و بالندگی مرکز بهداشت و درمان و بیمارستان ها.

​​​​​​​  در یک کلام، تکنولوژی دکتر لینک باعث می شود شما پزشکان و مدیران مراکز درمانی بیمارستانی کلیه فرایند های سازمانی خود را به راحتی و خیال راحت کنترل و هدایت کنید. و از خورد نوشدنی مورد علاقه خود لذت ببرید و مطمئن باشید که همگی بر اساس سیاست های تعریف شده شما حرکت می کنند به طور مثال: می توانید با گوشی هوشمند خود هنگامی که در هواپیمای شخصی خود هستید یا در ترافیک به سر می برید، فرایند ها و وضعیت بیمارستان یا کلینیک خود را مشاهده کنید و خیالتان راحت باشد که خطایی از کسی سر نمی زند چون همگی به سیستم مدیریتی شما پایبند هستند.

در ادامه با محصولات ما آشنا شوید

 

تگ های مربوط به مقاله فوق در مورد مدیریت مراکز مشاوره و روانشناسی

اشتراک گذاری:
0

دیدگاه شما:

*