راهنمای ویدئو مارکتینگ برای پزشکان

  دکتر لینک | راهنمای ویدئو مارکتینگ برای پزشکان

ویدئو بهترین روش برای نشان دادن ویژگی‌های شخصیتی شما به بیماران است و بازاریابی ویدئویی، یکی از محبوب‌ترین و پربازده‌ترین روندهای بازاریابی امروزی است که بیش از هر کمپین دیگری، نرخ تعاملات کاربران را افزایش می‌دهد و به جذب بیمار کمک می کند.

افرادی که ویدئوهای شمارا می‌بینند می‌توانند نحوه تعامل شما با بیماران را ببینند، با دستیاران شما در مطب و اتاق عمل
آشنا شوند و از نکات و مطالب آموزنده‌ای که در ویدئوهایتان برای آن‌ها آماده می‌کنید استفاده کنند و لذت ببرند.

ویدئو کمک می‌کند قبل از اینکه بیماران حتی برای اولین بار پا به مطب شما بگذارند، ازنظر عاطفی و احساسی با شما ارتباط خوبی برقرار کرده باشند. 

ویدئو کمک می‌کند که برند شخصی خود را به شکل بهتری ترویج دهید.

ترویج برند شخصی یعنی اینکه:

  •  بیماران در ذهنشان شما و مطب شمارا با اعتبار بسیار بالایی ارزیابی کنند؛
  • در ذهنشان شما یک پزشک حرفه‌ای با دانش بسیار بالایی هستید که راه‌حل مشکلات آن‌ها را می‌داند؛
  •  مطب شما در محیطی آرام پذیرای آنان است و پرسنل مطب شما با آن‌ها بسیار خوش‌برخورد خواهند بود؛

همۀ این‌ها مواردی هستند که می‌تواند شمارا به‌کلی از پزشکان دیگر متمایز کند و ویدئو ابزاری هست که از طریق آن می‌توانید این پیام‌ها را به دیگران انتقال دهیدو در نهایت بیمار جدید جذب نمایید..

در مورد چه موضوعاتی باید ویدئو تولید کرد؟

۱- ویدئوهای معرفی

یک ویدئو ۳۰ الی ۹۰ ثانیه‌ای از خودتان تهیه کنید و به مخاطبان در مورد تخصص خود بگویید و توضیح دهید در مورد چه مشکلاتی می‌توانند به مطب شما مراجعه کنند.

اگر مطب شما ازنظر ظاهری وضعیت خوبی دارد، بهترین فرصت است که یک ویدئو از فضای مطب تهیه کنید تا بیماران شما بدانند به هنگام ورود به مطب شما با چه فضایی مواجه خواهند شد.

می‌توانید یک ویدئو از پرسنل و منشی مطب تهیه کنید که در آن ویدئو پرسنل مطب خودشان را معرفی کنند و مسئولیتی را که در مطب یا کلینیک شما بر عهده‌دارند توضیح دهند.

۲- ویدئو نتایج پروسه درمان

از بیماران خود قبل از پروسه درمان یا جراحی و پس‌ازآن فیلم تهیه کنید. اگر شما دندان‌پزشک، جراح پلاستیک و یا متخصص پوست و زیبایی هستید تهیه ویدئو یک فرصت مناسب برای نشان دادن کیفیت کار شماست.

اما پزشکان دیگر نیز می‌توانند فیلم‌های قبل و بعد از جراحی آماده کنند. به‌عنوان‌مثال یک جراح مغز و اعصاب، متخصص ارتوپد و یا یک فیزیوتراپ نیز می‌تواند با نشان دادن کیفیت زندگی بیمار قبل از پروسه درمان و پس‌ازآن، ویدئوهای تأثیرگذاری تهیه نماید.

یک روش خوب دیگر برای نشان دادن نتایج خوب درمانی شما این است که از بیمارانی که از پروسه درمانی یا جراحی خود رضایت کامل داشته‌اند یک ویدئو کوتاه تهیه کنید که در آن ویدئو نظر مثبتشان را عنوان می‌کنند.

حتی می‌توانید یک ویدئو مصاحبه با اعضای خانواده بیمار خود داشته باشید و فیلم رضایتمندی خانواده بیمار را در وب‌سایت و شبکه‌های اجتماعی‌تان منتشر نمایید.

۳- ویدئوهای آموزشی

تولید ویدئوهای آموزشی نه‌تنها به شما کمک می‌کند که با بیماران و مخاطبان خود ارتباط بهتری برقرار کنید، بلکه باعث می‌شود مخاطبان شما به دانش بالا و حرفه‌ای بودن شما پی ببرند.

همچنین اگر بینندگان ویدئو شما احساس کنند که مطلب آموزنده و مفیدی را از طرف شما دریافت کرده‌اند سعی می‌کنند ویدئو شمارا برای دوستان خود بفرستند و بدین‌صورت شما می‌توانید با ساخت ویدئوهای آموزشی هرروز مخاطبان جدیدی را با صفحات اجتماعی و وب‌سایت خود آشنا کنید این روند به جذب بیمار جدید منجر خواهد شد.

۴- ویدیوهای توضیحاتی

این ویدیوها باید به مخاطبان نشان دهند که چرا به خدمات شما نیاز دارند. بسیاری از فیلم‌های توضیحی، روی یک سفر تخیلی پرسونای بیمار تمرکز می‌کنند که پی یافتن راه‌حلی برای یک مشکل است. این شخص با دریافت خدمات شما، مسئله را برطرف می‌کند.

۵-فیلم مطالعات موردی و تصدیق بیماران

مخاطبان بالقوه، می‌خواهند اطمینان پیدا کنند که مراجعه به شما می‌تواند مشکل آن‌ها را حل کند. یکی از بهترین راه‌های اثبات این موضوع، ساخت ویدیوهای مطالعات موردی است که بیماران وفادار و خشنود شما را به تصویر می‌کشد. این افراد بهترین پشتیبانان و مدافعان شما هستند. این بیماران جلوی دوربین، چالش‌های خود را یادآوری می‌کنند و توضیح می‌دهند که شما به عنوان پزشک چگونه به آن‌ها کمک کرده اید.

۶- فیلم‌های زنده

ویدیوهای زنده یا لایو، پشت‌صحنه و چشم‌انداز خاص مطب یا کلینیک را به مخاطبان نشان می‌دهند. فیلم‌های زنده، نرخ و مدت تعاملات را به‌شدت افزایش می‌دهند. مدت‌زمانی‌که کاربران برای تماشای ویدیوهای زنده صرف می‌کنند، ۸.۱ برابر ویدیوهای عادی است. فیلم زنده‌ی مصاحبه‌ها، سخنرانی‌ها و رویدادها، مخاطبان را تشویق می‌کند که نظرات خود را ارسال کنند و سؤالات بیشتری بپرسند.

۷-پیام‌های شخصی

ویدئو می‌تواند به راه بسیار خلاقانه‌ای برای ادامه‌ی مکالمه یا پاسخ دادن به افراد (ازطریق ایمیل یا سایر کانال‌ها) تبدیل شود. شما می‌توانید به کمک نرم‌افزارها یا ابزارهای آنلاین، توصیه‌های شخصی‌سازی‌شده را در قالب ویدئو آماده کنید. این فیلم‌ها تجربه‌ای دلپذیر و منحصربه‌فرد به مخاطبان شما ارائه می‌دهند و آن‌ها را به سمت مراجعه به شما هدایت می‌کنند.

 

ویدئوهای آموزشی در چه زمینه‌هایی باید ساخته شوند؟

۱- ارائه اخبار و اطلاعات

شما می‌توانید در مورد موضوعاتی صحبت کنید که به‌سلامتی بیماران کمک می‌کند. اگر پیروی از یک سبک زندگی یا استفاده از یک رژیم غذایی به مردم کمک می‌کند که دچار یک بیماری خاص که در حوزه تخصص شما هست نشوند، می‌توانید در این مورد در قالب یک فایل ویدئویی با مردم صحبت کند.

اگر در حوزه تخصص شما یک روش جدید درمانی ابداع‌شده است می‌توانید خبر آن را به گوش مردم برسانید. اگر استفاده از یک داروی خاص به خاطر عوارض جانبی آن ممنوع شده است، به مردم اطلاع‌رسانی کنید.

۲- صحبت در مورد عمل‌های جراحی

انجام جراحی برای بسیاری از مردم ترسناک است. شما می‌توانید از طریق ساخت ویدئو و صحبت در مورد این جراحی‌هایی که در تخصص شماست ترس مردم را کاهش دهید.

به آن‌ها توضیح دهید که دوران نقاهت چند روز طول می‌کشد. اگر چه نشانه‌هایی را ببینند طبیعی است و اگر چه نشانه‌هایی را دیدند باید فوراً به پزشک مراجعه کنند.

اگر ریسک یک جراحی پایین است به مردم توضیح دهید و بگویید که انجام این جراحی برای پزشکان بسیار راحت است و درصد موفقیت در این جراحی بسیار بالا است.

اگر قبل از جراحی نیاز است رژیم غذایی خاصی را رعایت کنند و اقداماتی را انجام دهند به آن‌ها توضیح دهید.

همچنین اگر برایتان امکان‌پذیر است به هنگام جراحی فیلم‌هایی را تهیه کنید و به مخاطبان خود نشان دهید که ترس آن‌ها کاهش یابد.

البته به هنگام تهیه فیلم در اتاق عمل توجه داشته باشید که دیدن خون زیاد و مشاهده برخی تصاویر برای بیماران خوشایند نیست و نه‌تنها باعث کاهش ترس آن‌ها نمی‌شود بلکه استرس آن‌ها را افزایش می‌دهد.

بنابراین درک اینکه پخش چه تصاویری از اتاق عمل تأثیر مثبتی بر روی مخاطبان دارد، نیاز به‌ دقت نظر بالای پزشک دارد.

۳- پاسخ به سؤالات بیماران

بهترین روش برای اینکه بفهمید بزرگ‌ترین دغدغه ذهنی بیماران چیست و از چه چیزهایی نگران هستند، این است که از آن‌ها در این مورد سؤال بپرسید؛ بهترین روش برای اینکه نشان دهید دغدغه‌های بیماران برای شما مهم است، این است که به سؤالات آن‌ها جواب دهید.

معمولاً وقتی‌که در مطب هستید و یا از طریق وب‌سایت و اینستاگرام، بیماران سؤالات زیادی را از شما می‌پرسند. سعی کنید سؤالات رایج بیماران را مشخص کنید و برای هر یک از آن‌ها یک فایل ویدئویی تولید کنید و به بیماران پاسخ دهید.

از امروز توجه تان را نسبت به پیدا کردن سوژه برای ساخت ویدئو بیشتر نمایید. هر سؤالی را که بیماران از شما می‌پرسند را در ذهنتان ارزیابی کنید که آیا پاسخ دادن به این سؤال در قالب یک فایل ویدئویی می‌تواند برای دیگران مفید باشد یا نه!

اگر دیدید سؤال خوبی هست، آن سؤال را در یک جا یادداشت نمایید تا در اولین فرصت یک ویدئو در مورد آن سؤال مربوطه و پاسخ شما به آن سؤال تولید نمایید.

ویدئوهای تولیدشده از چه طریقی باید منتشر شوند؟

پس از تولید ویدئو باید برای انتشار آن برنامه‌ریزی داشته باشید. می‌توانید این ویدئوها را در اینستاگرام، در وب‌سایت شخصی خودتان و در وب‌سایت آپارات، یوتیوب و وب‌سایت‌های مشابه انتشار ویدئو آپلود کنید.

همچنین می‌توانید پس‌ازاینکه ویدئوهای شما به تعداد قابل قبولی رسید، بر اساس موضوع ویدئوها، آن‌ها را دسته‌بندی کنید و سفارش رایت DVD ویدئوها را بدهید.

درخواست کنید یک کاور زیبا که اسم و لوگو شما و موضوع ویدئوها بر روی آن طراحی‌شده بر روی DVD های شما چاپ شود و سپس DVD های آموزشی تدوین‌شده و حرفه‌ای خود را در اختیار مراجعین مطب قرار دهید.

لطفا نظر خود را درباره این پست در صفحه اینستاگرام به اشتراک بگذارید: ورود به اینستاگرام

سیستم هوشمند جذب بیمار دکتر لینک، راهکاری برای افزایش بیمار در مطب ، کلینیک و بیمارستان

مقالات مرتبط:

تاثیر شبکه سازی در جذب بیمار

تبلیغات آزمایشگاه های تشخیص پزشکی

عوامل موثر در گردشگری سلامت

بررسی آمیخته بازاریابی در بازاریابی پزشکی

تگ های مربوط به مقاله فوق در مورد مدیریت مراکز مشاوره و روانشناسی

اشتراک گذاری:
0

دیدگاه شما:

*