رازهای سنجش نیروی انسانی در کلینیک و مطب

  دکتر لینک | رازهای سنجش نیروی انسانی در کلینیک و مطب

معیارهای منابع انسانی می تواند نقاط ضعف و قدرت یک مطب و یا کلینیک را بر ملا کند و به شما اجازه میدهد تا متوجه شوید که کدام بخشها برای تقویت شدن نیاز به تمرکز دارند و روی کدام بخش باید سرمایه گذاری نمایید. گاهی اوقات معیارهای منابع انسانی بوسیله ی افراد حرفه ای حاضر در تجارت پزشکی نادیده گرفته می شوند، آنها تصور می کنند که تعامل و استفاده از کارکنان امری پیچیده و دشوار است.

\r\n\r\n

سنجش منابع انسانی از طریق محاسبه ی هزینه ی دقیق بکارگیری هر یک از کارمندان جدید برای ارزیابی کسب و کار شما و ابداع استراتژی ها، ارزشمند است.

\r\n\r\n

در این مقاله 10 نکته مفید سنجش نیروی انسانی و آنچه که آنها میتوانند در مورد کلینیک یا مطب به شما بگویند آمده است:

\r\n\r\n

 ۱-هزینه ی هر استخدام

\r\n\r\n

 یکی از معیارهایی که معمولا در همه جا استفاده می شود. این پارامتر می تواند به شما بگوید که دقیقا هزینه ی استخدام یک منشی جدید برای کلینیک یا مطب شما چقدر است.

\r\n\r\n

 ۲- میزان غیبت

\r\n\r\n

 این پارامتر تعداد روزهای غیبت منشی و کارکنان و میزان رضایت آنها را به شما نشان می دهد.

\r\n\r\n

 ۳-درآمد به ازای هر کارمند

\r\n\r\n

 این مولفه می تواند به شما بگوید که هر یک از کارکنان چه میزان درآمدی را برای شما بدست می آورند و چه نقشی در سودآوری کلینیک شما ایفا می کنند.

\r\n\r\n

 ۴- ارزش سود و مزایا

\r\n\r\n

 یک دید کلی و بررسی اجمالی در مورد اینکه بسته های مزایای شما (مانند حقوق، بیمه، پورسانت ها و …) به ازای هر کارمندچقدر برای شما هزینه دارد.

\r\n\r\n

۵- مدت زمان اشتغال

\r\n\r\n

این پارامتر کمک میکند تا میانگین مدت زمانی که کارکنان با کلینیک همکاری داشته اند مشخص شود.

\r\n\r\n

 ۶-گردش مالی

\r\n\r\n

 این مولفه ها سرراست و آسان هستند و به شما یک دیدکلی نسبت به اینکه چه تعداد از کارکنان شما در یک سال مشخص شرکت را ترک می کنند، می دهد.

\r\n\r\n

 ۷- میزان رضایت

\r\n\r\n

 یکی از دشوار ترین معیارهای قابل سنجش در منابع انسانی (HR) است که به شما نشان می دهد که کارکنان شما تا چه حد از شرایط کاری خود راضی هستند. رضایت بیشتر یک مفهوم انتزاعی است و تنها راه جمع آوری اطلاعات مورد نیاز برای مولفه های مدیریت نیروی انسانی، نظرسنجی می باشد.

\r\n\r\n

 ۸- پاداش کارکنان

\r\n\r\n

 این مولفه، پاداشها و تشویقی های دریافتی کارکنان را در طی یک دوره ی خاص به محاسبه کرده و به شما نشان می دهد.

\r\n\r\n

 ۹- هزینه های گردش مالی

\r\n\r\n

 این پارامترهای مدیریت منابع انسانی می تواند بسیاری از کارفرمایان را متعجب کند و نشان دهد که با از دست دادن هر کارمند چه مقدار بر مبنای هزینه های متفرقه، هزینه های عدم تصدی شغل، استخدام جدید و آموزش نیروی جدید هزینه خواهید کرد.

\r\n\r\n

 ۱۰- زمان پر کردن جایگاه شغلی

\r\n\r\n

 این پارامتر کمک می کند بهره وری بخش مدیریت منابع انسانی شرکت برجسته شود و مدت زمانی تقریبی که نیاز است یک جایگاه شغلی در شرکت شما پر شود را مشخص می کند.

\r\n\r\n

معیارها و مولفه های دیگر مدیریت منابع نیروی انسانی نیز وجود دارند که می تواند جنبه ها و موضوعات مختلفی که کلینیک یا مطب شما با آن سر و کار دارد را پوشش دهد. همانطور که در بالا اشاره شد سیستم های متعددی در مدیریت منابع انسانی وجود دارد که به کمک آن ها می توانید هر زمان که نیاز شد مولفه ها را پیگیری کنید و حداقل سرمایه گذاری برای یک چنین سیستمی از زمانی که شما شروع به استفاده از پارامترها و معیارهای مربوط به بخش نیروی انسانی آن کنید، خیلی زود به خزانه ی شما برمیگردد بخصوص زمانی که می دانید که بیشتر هزینه های کلینیک یا مطب شما در کدام بخش صرف می شود.

\r\n\r\n

با ترکیب یک برنامه ریزی دقیق، تجزیه و تحلیل مناسب پارامترها و استراتژی موثر می توانید برای حرکت دادن کلینیک یا مطب خود به سوی آینده از این مولفه های مدیریت نیروی انسانی استفاده کنید.

\r\n\r\n

خوشبختانه تکنولوژی دکتر لینک این امکان را در اختیار شما عزیزان قرار می دهد تا مولفه های سنجش نیروی انسانی را به راحتی در اختیار داشته و در مورد یکایک کارمندان کلینیک یا مطب خود مورد سنجش قرار دهید.

\r\n\r\n

نظرات خود را درمورد این پست روی اینستاگرام دکتر لینک برای ما به اشتراک بزارید

\r\n\r\n

هدف تکنولوژی دکتر لینک ارتقاع کیفی و پیشرفت هر بیشتر سیستم سلامت کشور می باشد.

\r\n\r\n

مقالات مرتبط:

\r\n\r\n

۱۵ سوالات کلیدی برای استخدام منشی پزشک

\r\n\r\n

شرح وظایف منشی پزشک

\r\n\r\n

وظایف و مهارت های منشی پزشک

\r\n\r\n

منشی ، رکن اساسی در تصمیم گیری های مطب !

\r\n

تگ های مربوط به مقاله فوق در مورد مدیریت مراکز مشاوره و روانشناسی

اشتراک گذاری:
0

دیدگاه شما:

*