روش های شگفت انگیز مدیریت زمان و نوبت دهی

 دکتر لینک | روش های شگفت انگیز مدیریت زمان و نوبت دهی

مدیریت زمان و برنامه ریزی در هر کسب و کاری از اهمیت بالایی برخوردار است. مدیریت زمان در مطب نیز برای پزشک از اولویت ها محسوب می شود. در این مقاله سعی داریم به شما راهکار هایی شگفت انگیز ارائه کنیم تا در زمان های اورژانسی  تغییر زمان نوبت یا لغو آن را به سرعت به بیماران خود اطلاع دهید و تقویم کاریتان را به آسانی و بدون دغدغه مدیریت نمایید.

یکی از اتفاق های ناخوشایند در برنامه ریزی های مطب میتواند کنسلی های نوبت و به هم ریختن برنامه ویزیت باشد. از طرفی هر پزشک روی زمان ویزیت و تعداد نوبت‌هایی که در روز دارد برنامه‌ریزی زمانی خود را انجام می‌دهد و انصراف ناگهانی نوبت‌ها برای پزشک مطلوب نیست.

از جمله دلایلی که ممکن است بیمار وقت خود را کنسل نماید، میتوان به موارد زیر اشاره نمود:

 • شرایط کاری و عدم توانایی در گرفتن مرخصی
 • ترافیک و مشکلات رفت و آمد
 • منصرف شدن از درخواست ویزیت
 • عدم ثبت قطعی زمان ویزیت
 • رفع نگرانی یا بیماری
 • پیشامد های غیر منتظره...

 

همچنین دلایلی که پزشک ممکن است، برنامه ویزیت خود را تغییر دهد:

 • احضار به بیمارستان،  تاخیر و تعجیل بخاطر شرایط اورژانسی که یکی از عمده ترین مشکلات غیر قابل پیش بینی در برنامه پزشکان محسوب می شود .
 • مشکلات شخصی
 • مشکلات ترافیکی
 • خستگی و عدم داشتن تمرکز برای ویزیت
 • پیشامد های غیر منتظره...

 به هر کدام از دلایل بالا ممکن است بیمار یا پزشک تصمیم به لغو ویزیت ها بگیرند. دردسر تازه شروع می شود. نوبت‌هایی که بیمار با سختی و برحسب زمان خالی پزشک موردنظر خود می‌گیرد برای او بسیار با ارزش است. از طرفی وقت پزشک نیز طلا است و محدودیت زمانی او اهمیت بسیاری دارد و نباید در برنامه پزشک اتلاف زمانی رخ دهد.

رخ دادن اتفاق‌های ناگهانی شبیه تغییر برنامه پزشک یا رخدادی که موجب شود خود بیمار مجبور به لغو نوبت یا جابجایی زمان آن شود باعث بهم ریختن برنامه‌ها می‌شود. فراهم شدن بستری ساده برای مدیریت این چالش‌ها می‌تواند کمک بزرگی به بیماران و پزشکان باشد.

توصیه ها برای مدیریت برنامه ریزی زمان ویزیت

بالطبع پزشک دغدغه های بسیاری در ذهن خود دارد که برای مدیریت برنامه هایش به ابزارهای کمکی برای نظم دهی نیاز خواهد داشت.

یکی از این راه حل ها استفاده از سررسید و تقویم است.

درصورتی که از روش های سنتی استفاده کرده اید پیشنهاد میکنیم از سامانه های اتوماسیون مدیریت مطب و ابزار های تقویم آن برای مدیریت زمان خود استفاده کنید تا به راحتی بتوانید برنامه ریزی کنید.

اتوماسیون ها و نرم افزار های مدیریت مطب همانند یک دستیار حرفه ای به شما فرصت برنامه ریزی و مدیریت بهتر مطب را خواهند داد.

چگونه در مواقع اورژانسی برای مدیریت مطب خود اقدام اورژانسی انجام دهیم؟

 راه‌حل بسیار ساده است. یکی از سیستم‌های مدیریت مطب و کلینیک موجود تکنولوژی دکتر لینک است که  برای این مسئله راه‌حل بسیار خوبی ارائه کرده است. در این سیستم امکان لغو و جابجایی نوبت به‌راحتی وجود دارد. هم‌چنین درصورتی‌که موردی اورژانسی برای پزشک رخ دهد از طریق این سامانه به‌راحتی می‌توان تغییر زمان نوبت را به بیماران اعلام کرد.

تکنولوژی دکتر لینک از طریق پیامک به‌صورت اتوماتیک کنسلی، جابجایی و زمان نوبت را به بیماران قبل از موعد مقرر اطلاع‌رسانی خواهد کرد.

وجود امکاناتی مثل یادآور نوبت موجب می‌شود ساعاتی قبل از نوبت، از طریق ارسال پیامک یا تماس، زمان نوبت را به بیمار یادآوری کنید تا از فراموشی نوبت از سمت بیماران جلوگیری کنید. با این کار دیگر نوبت‌های شما از دست نمی‌روند و می‌توانید برنامه‌ریزی دقیقی را برای مدیریت مطب و زمان‌های ملاقاتتان داشته باشید!

ماژول نوبت دهی در تکنولوژی دکتر لینک به گونه ای طراحی شده است، که به طور همزمان پاسخگوی نیازهای پزشک و بیمار باشد و مدیریت زمان در مطب و کلینیک را به راحتی مدیریت نماید. جهت دریافت اطلاعات بیشتر با مشاوران ما در تماس باشید.

مقالات مرتبط:

چالش های زمان بندی در مدیریت مطب

مزایای سیستم نوبت دهی آنلاین تکنولوژی دکتر لینک

روش های کاهش وقت های کنسل شده در مطب

از چه روش نوبت دهی در مطب استفاده کنیم؟

تگ های مربوط به مقاله فوق در مورد مدیریت مراکز مشاوره و روانشناسی

اشتراک گذاری:
0

دیدگاه شما:

*