راهکارهای تبلیغاتی برای پزشکان تازه کار

  دکتر لینک | راهکارهای تبلیغاتی برای پزشکان تازه کار

شیوه تبلیغات در پنج سال پیش، دیگر امروز به کار نمی آید و همواره باید به دنبال ایده های جدید در تبلیغات بود. تبلیغات روز به روز در حال دگرگونی است. در نتیجه مطب های نوپا و کوچک برای هزینه کردن در تبلیغات بهتر، باید هوشمندانه عمل کنند. تاکتیک های متعددی در زمینه تبلیغات وجود دارد. اما موارد زیر مناسب مطب و کلینیک های نوپا و کوچک هستند که امکان هزینه فراوان برای تبلیغات ندارند.

امروزه موج تبلیغات کاغذی به تبلیغات در فضای مجازی رسیده است. روزنامه ها نیز تا همین سال های اخیر یکی از مکان های مناسب جهت تبلیغات بوده است اما با ظهور سایت های خبری گوناگون و متنوع، مردم بیشتر اخبارشان را از جاهای دیگر دنبال می کنند و با کاهش استقبال مردم از روزنامه ها، دیگر مکان چندان مناسبی برای تبلیغات به نظر نمی رسند. در نتیجه فکر خوبی است اگر پزشکان تازه کار نگاهی هم به فضای مجازی داشته باشند. البته تبلیغات در اینترنت نیز رو به متحول شدن است و تبلیغات بَنِری نیز دیگر کمتر مشتری دارد. پس چه باید کرد؟ در ادامه ما چند راه مناسب و به روز را به شما ارائه می کنیم:

1) با دیگر پزشکان همکاری کنید و بزرگ شوید!

می توانید به دنبال کلینیک و مطب هایی باشید که هر دو یک هدف دارید و مخاطبین شما یکسان هستند، در نتیجه می توانید یکدیگر را تکمیل کنید. با این کار، سایر پزشکان، مُبلغ شما و شما مُبلغ آنها خواهید بود.

2) موقعیت تبلیغات مکان-محور را از دست ندهید

بخصوص اگر رایگان باشد. شما جراح زیبایی هستید و سمیناری در زمینه دستاورهای جدید زیبایی در حال برگزاری است. اگر این امکان وجود دارد تا شما غرفه ای داشته باشید و مطب خود را تبلیغ کنید، پس معطل چه هستید؟! حتی اگر برایتان هزینه همکاری نیز دارد، آن را تقبل کنید.

 3) یک وبسایت کارامد داشته باشید.

 طی یک تحقیق نسبتا قدیمی مشخص شده بود که در سال 2007، 70 درصد مردم دنیا پیش از این که قدم به بازار خرید بگذارند، ابتدا جستجویی هم در اینترنت انجام می دهند. حالا 7 سال از این تحقیق می گذرد پس قطعا این میزان، بیشتر شده است. اگر از راه اندازی یک سایت هراس دارید و آن را چیز پیچیده ای تصور می کنید، باید به شما بگویم که راه اندازی سایت کار سخت و پیچیده ای نیست. بخصوص که با یک جستجوی ساده، راهنمای راه اندازی و طرز استفاده از آنها به زبان فارسی نیز قابل دسترسی است. یک وبسایت خوب یکی از ملزومات یک حرفه خوب است بخصوص که هزینه چندانی نیز نخواهد داشت.

4) پیام خود را چاپ و منتشر کنید.

فلایرها و تراکت ها هنوز هم قابلیت های خوبی در تبلیغات دارند. چرا که پیام شما و شعار شما آنطور که خودتان دوست دارید در کوی و برزن پخش می شود. بعلاوه شیوه های جدیدتر فلایرها نظیر فلایرهای آهنربایی می تواند بیشتر جلب توجه کند.

 5) یک راه تماس با بیماران ایجاد کنید.

 وقتی وبسایت خود را راه انداختید، یک فرم تماس ایجاد کنید و در ازای پر شدن آن توسط بیمار، به او خدمات ارائه کنید. مثلا با پر کردن فرم، به آنها 20 درصد تخفیف بدهید. با داشتن لیستی از ایمیل های مشتریان می توانید آنها را از اخبار و اطلاعات خود آگاه کنید. البته حواستان باشد که ایمیل های شما جنبه اسپم پیدا نکند چرا که تأثیر عکس خواهد داشت.

6) وجهه خوبی از خود به نمایش بگذارید.

با ایجاد صفحات و گروه های اجتماعی در سایت های مختلف، در مقابل انظار عمومی قرار بگیرید و به صورت کاملا مجانی، مخاطبین را از خدمات و کارایی های حرفه خود آگاه کنید. داشتن چنین گروهی وجهه ملموس تری داشته و ارتباط نزدیکتری بین بیمار و پزشک برقرار می شود. در نتیجه مراجعه کنندگان به وبسایت شما و در نهایت به شما بیشتر می شود.

7) وقتی همه این کارها را کردید، نتیجه هرکدام را نیز بررسی کنید.

اگر وبسایت را راه انداختید، آمار بازدیدکنندگان را مرور کنید. اگر از فلایرها استفاده کردید و با شما تماس گرفته شد،بدانید که از چه طریق و از کدام محدوده این تماس صورت گرفته است. حتی می توانید از فرم های نظر سنجی چه در محل کار و چه در وبسایت خود استفاده کنید.

8) یک بانک اطلاعاتی تهیه کنید.

برای بیماران خود یک بانک اطلاعاتی جامع تهیه کنید. شاید به نظر بی فایده باشد، اما ثبت یک بانک اطلاعاتی از بیماران باعث می شود در دراز مدت جامعه ای از مشتریان با ریز اطلاعات و دریافت خدمات و بازخورد آنها داشته باشید و به مرور مشتری های خود را بشناسید.

تاکتیک های متعددی در زمینه تبلیغات وجود دارد. اما موارد ذکر شده، مناسب مطب ها و کلینیک های نوپا و کوچک هستند که امکان هزینه فراوان برای تبلیغات ندارند. جهت دریافت مشاوره های تبلیغاتی و جذب بیمار با دکتر لینک در تماس باشید.

مقالات مرتبط:

اصول تبلیغات پزشکی برای میخکوب کردن بیماران

تولید محتوای پزشکی

تحریک حواس پنجگانه برای جذب بیمار

شکستن تعرفه‌ها، رقابتی بدون برد

تگ های مربوط به مقاله فوق در مورد مدیریت مراکز مشاوره و روانشناسی

اشتراک گذاری:
0

دیدگاه شما:

*