سه مرحله اساسی و ضروری برای جذب بیمار از اینستاگرام

  دکتر لینک | سه مرحله اساسی و ضروری برای جذب بیمار از اینستاگرام

یک تصویر گویاتر از هزار کلمه است. این جمله را صدها بار شنیده‌اید، اگر در دنیای مدرن امروزی قرار باشد مصداقی برای این جمله معرفی کنیم گزینه‌ای بهتر از اینستاگرام پیدا نمی‌شود. اینستاگرام هفت سال قبل مثل چند سرویس مشابه دیگر با هدف به اشتراک‌گذاری عکس معرفی شد و حالا ۸۰۰ میلیون کاربر فعال در ماه دارد و اسامی رقبا هم فراموش شده است. اینستاگرام امروزی در به اشتراک گذاری عکس‌های خندان مهمانی و مسافرت خلاصه نمی‌شود، هر برند بزرگ و چهره معروف حساب اینستاگرام دارد و بسیاری افراد درآمد اصلی خود را از اینستاگرام به دست می‌آورند. جذب بیمار از اینستاگرام  شاید در کشور ما پدیده جدید باشد، اما در کشورهای دیگر به خوبی جا افتاده و حالا به صورت تخصصی آموزش داده می‌شود.

جذب بیمار از اینستاگرام

چندین نظرسنجی و مطالعه انجام شده درباره تاثیر اینستاگرام در انتخاب و خرید، از رتبه بالای اینستاگرم در تاثیرگذاری بر افراد خبر می‌دهد. اما اینستاگرام صرفا یک پلتفرم است و در واقع آنچه بر افراد تاثیر می‌گذارد، افراد مشهور و معروف اینستاگرام هستند که امکان دارد یک سیاستمدار، بازیگر، چهره علمی یا یک فرد عادی باشد.

با بیشتر شدن تعداد چهره‌های معروف در اینستاگرام هر فردی با استعدادی که دارد، دوست دارد تا به سرعت تعداد زیادی دنبال‌کننده جمع کند و چهره تاثیرگذاری شود. اگر از دنبال‌کنندگان چهره‌های تاثیرگذار در اینستاگرام باشید متوجه تبلیغات و کسب درآمد این افراد شده‌اید.

اگر هدف از چهره شدن را کسب درآمد قرار داده‌اید، باید یک استراتژی داشته باشید. در ادامه سه مرحله اصلی برای ایجاد یک استراتژی خوب برای جذب بیمار از اینستاگرام را مرور می‌کنیم.

برای جذب بیمار از اینستاگرام اول جامعه هدف را انتخاب کنید

برای جذب بیمار از اینستاگرام بعد از این که استعداد و توانمندی خود را به درستی پیدا کردید، باید جامعه هدف را مشخص کنید. چه کسانی به شما اهمیت می‌دهند، چه افرادی شما را جذاب می‌بینند و دوست دارند داستان شما را دنبال کنند؟

اگر شما یک متخصص زیبایی هستید، جامعه هدف شما همه افرادی هستند که به زیبایی ظاهری علاقه دارند. هرچه استعداد و آنچه که شما را از دیگران متفاوت می‌کند عمومی‌تر باشد، پس جامعه هدف بزرگ‌تری خواهید داشت و در نتیجه دنبال کنندگان بیشتری خواهید داشت.

در همین مثال ، آنچه باعث تفاوت می‌شود و استعداد محسوب می‌شود، نکات و جزئیاتی است که متخصص زیبایی می‌داند و همین طور عمل های انجام شده ایی است که از آن‌ها عکس می‌گیرد و حتی داستان اتفاقات کوچک و روزمره مرتبط با کار است. برای این مثال جذب بیمار از اینستاگرام به راحتی قابل اجرا است.

پیوسته عمل کنید و با پشتکار باشید

جذب بیمار از اینستاگرام و هر شبکه اجتماعی دیگر، نیازمند رعایت نکات و جزئیات ظریفی است که در بلندمدت تاثیر خود را نشان خواهد داد. برنامه‌ریزی برای بلند مدت نیازمند پیوستگی و پشتکار است.

در اینستاگرام با توجه به ماهیت این سرویس باید با تصاویر خود به مخاطب پیام بدهید و این پیام‌رسانی باید مداوم و متنوع باشد. هیچ‌وقت یک تصویر و پیام را چند بار تکرار نکنید. اگر هم تصاویر شما مشابه و تکراری هستند آن‌ها را با چیزهای دیگری ترکیب کنید.

اگر تصویر جراحی بینی را می‌خواهید ارسال کنید، چه بهتر که تصویر قبل و بعد آن و داستان کوتاهی درباره این بیمار باشد. کیفیت تصاویر باید خوب باشد و همیشه مخاطب و جامعه هدف را در ذهن داشته باشید، چه چیزی در تصاویر شما برای مخاطب ارزش دارد؟ آن ارزش باید همیشه حفظ و تکرار شود.

شبکه‌سازی و ارتباط مستقیم با دنبال کنندگان

اگر می‌خواهید به هدف جذب بیمار از اینستاگرام برسید، باید راه‌های مختلف ارتباط با مخاطب ایجاد کنید. چه بهتر که این ارتباط مستقیم و رو در رو باشد. یک دورهمی برگزار کنید و از دنبال‌کنندگان برای حضور در آن دعوت کنید یا در رویدادهای مرتبط شرکت کنید.

با انواع راه‌های ارتباطی دیگر مثل ایجاد گروه شبکه‌سازی کنید و ارتباط قوی با دنبال‌کنندگان خود برقرار کنید. حتما در میان این افراد، کسانی هستند که دوست دارند به شما کمک کنند. آن‌ها را شناسایی کنید و از کمکشان استفاده کنید.

جذب بیمار از اینستاگرام با انجام این سه مرحله چندان سخت نخواهد بود، شاید در ابتدا کمی دشوار باشد اما وقتی کارها روی ریل افتاد، کارتان راحت‌تر خواهد بود.

بعد از رسیدن به این مرحله آنچه که مهم است حفظ اصالت و اعتبار است. اگر شما مشتاق جامعه هدف خود نباشید و استعدادی که باعث شد دنبال کنندگان زیادی کسب کنید را فراموش کنید، بازخورد ضعیفی دریافت خواهید کرد. استفاده از روش‌هایی مثل خرید دنبال‌کننده و لایک یک نوع ظاهرسازی بیهوده است. آنچه شما برای جذب بیمار از اینستاگرام می‌خواهید، دنبال‌کننده واقعی و در اصل مشتری بالقوه است.

نظر و پیشنهاد شما چیست؟‌ چه نکات دیگری را برای جذب بیمار از اینستاگرام  پیشنهاد می‌کنید؟ نظرات خود را با دکتر لینک در میان بگذارید.

مقالات مرتبط:

جذب عاطفی بیماران

تاثیر کار بیش از حد بر سلامت پزشکان

تعیین ماموریت در زندگی شغلی پزشکان

تحریک حواس پنجگانه برای جذب بیمار

تگ های مربوط به مقاله فوق در مورد مدیریت مراکز مشاوره و روانشناسی

اشتراک گذاری:
0

دیدگاه شما:

*